Gyakorlás

Moderátor: jacsasoft

Vidor
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.08.03. 12:10

Gyakorlás

Hozzászólás Szerző: Vidor »

Találtam egy érdekes cikket, ami az íjászat legfontosabb alapjainak az elsajátítását és gyakorlatát írja le. Ez nem más mint egy közelre helyezett vesszöfogóval lehet gyakorolni. Ez jó mert otthon a házba is lehet gyakorolni. A cikket lefordítottam és szeretném megosztani veletek.
A szöveget itt lehet elérni:
Remélem hasznát veszi valaki. Meglepö, hogy milyen sokat segít a helyes teknikát elsajátítani.


jacsasoft
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016.10.20. 01:34
Kapcsolat:

Re: Gyakorlás

Hozzászólás Szerző: jacsasoft »

Azt lehet tudni mi volt az eredeti nyelve? (az angolon kívül, mert gondolom arról fordítottad)
A leírásból mintha a Japán kyudo gyakorlása lenne.
Mindenesetre jónak tűnik, köszi a megosztást.
Vidor
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.08.03. 12:10

Re: Gyakorlás

Hozzászólás Szerző: Vidor »

Az eredeti nyelv az Kínai, és a Japánok is átvették ezt a gyakorlatot.
Gao Ying az atyja ennek a gyakorlatnak, és a leírása pedig 1637-ben született meg.
Igen, angolról fordítottam le, ugyanakkor megvan az eredeti Kínai leírás is.
Ami azt illeti, megvan az egész kínai leírás, amit Gao Ying írt.
Vidor
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.08.03. 12:10

Re: Gyakorlás

Hozzászólás Szerző: Vidor »

Melegen ajánlom a következö weboldalt, http://thewayofarchery.com annak akit érdekel a Gao Ying féle tanítás.
Ugyanitt meg lehet rendelni a Gao Ying könyvet angol fordításban is. Nagyon érdekes könyv, sok érdekessegekkel, tanácsokkal ellátva.
Ne felejtsük el, hogy amit Gao Ying leír, az lehet az ösmagyaroktól átvett teknika is. Ugyanis a nagyfalat a magyarok és hunok támadásai ellen kezdték építeni. A kínaiak sokat tanulmányozták a magyarok és hunok ijászati teknikájukat, és igy tökéletesítették a saját teknikájukat.
Kínában van az úgynevezett HUN és Magyar múzeum is.
Büszkék lehetünk, hogy magyarnak születtünk :)
Válasz küldése